Kurumsal

Kurumsal

Hakkımızda

Asır Arabuluculuk ve Alternatif Uyuşmazlıklar Çözümleri Merkezi olarak, alanında uzman kadrosuyla yapılan başvuruların en etkili ve nitelikli şekilde çözüme kavuşturulmasını, doğru iletişim kanallarıyla taraflara barışçıl yollar sunmayı birincil hedefimiz olarak belirlemiş bulunmaktayız. Deneyimli Arabulucularımız ile arabuluculuk faaliyet alanlarında hizmet sunmaktayız.

Misyonumuz

Arabuluculuğun ülkemiz hukuk sistemine girmesiyle beraber görülen avantajları ve sistem yükünü azaltması göz önüne alındığında Asır Arabuluculuk ve Alternatif Uyuşmazlıklar Çözümleri Merkezi  olarak misyonumuz, bu alandaki faaliyetimizi arabuluculuğun yaygınlaşması ve tanıtımı adına kullanmaktır. Arabuluculuk merkezimizin uygun fiziki koşullara sahip olması dolayısıyla arabuluculuk görüşmelerinin sağlıklı bir şekilde yapılmasına ve arabuluculuğun gelişmesine katkı sağlamak adına; diğer meslektaşlarımız ve uyuşmazlığın diğer taraflarına merkezimizin imkanlarını sunarak, onlara en iyi şekilde hizmet etmeyi birincil görev olarak ilke edinmekteyiz.

Vizyonumuz

Arabuluculuğun hem başvuran için hem de itilaf yaşayan diğer taraf için bir kazan-kazan yöntemi olduğu düşünüldüğünde Asır Arabuluculuk ve Alternatif Uyuşmazlıklar Çözümleri Merkezi olarak vizyonumuz, arabuluculuğa olan güvenin artmasına destek olarak, sistemde başvurulacak konuların arttırılmasıyla beraber mahkemelerdeki iş yükünün azaltılmasına yardımcı olmak, toplumun adalet sistemine olan güvenini arttırmak ve arabuluculuğun uzman kişilerce merkezler aracılığıyla en kurumsal şekilde yapılmasına katkı sağlamaktır.